خبرنگاران نقاشان انگلیسی به احترام کادر درمان دست به کار شدند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران- خبرنگاران- نقاشان انگلیسی با تصویر کردن کادر درمانی آغازگر پویشی برای گرامیداشت کوشش فعالان خط مقدم در دوران شیوع کرونا شدند و نوعی از هنر کرونایی را رقم زدند.

خبرنگاران نقاشان انگلیسی به احترام کادر درمان دست به کار شدند

شیوع ویروس کرونا بسیاری از ابعاد زندگی بشر را متاثر و حتی متحول کرد؛ هنر یکی از مهمترین بخش هایی بود که هم در عرضه دچار تاثر و تحول شد و هم در محتوا. گواه این تغییرات هم نگاه کردن به کرونا و تبعات آن به عنوان سوژه خلق اثر هنری است.

هفته نامه اکونومیست در گزارشی به پویش نقاشان انگلیسی پرداخت و با انتشار چند اثر مربوط به کادر درمانی این کشور نوشت: نقاشی پرتره هایی از قهرمانان سرویس سلامت همگانی معروف به ان اچ اس کوششی در پاسداشت کارکنان این بخش است.

زنی چمباتمه زده و خسته که چشمان اشکبار خود را در میان دستانش پنهان نموده، مردی با لباس پرستاری که در پشت شیشه با ماسک آبی کف دست خود را به پنجره می فشارد، تصویری از ملاقاتی از راه دور با پرستاران، پرستاری که انگشتانش را به نشانه پیروزی بالا گرفته و یا نقاشی هایی از صورت پرستاران، همه آثاری است که برای قدرشناسی از فعالان عرصه درمان در دوران کرونا کشیده شده است.

این کوشش هنری برای ثبت کوشش ها و جانفشانی های مجموعه خدمات بهداشت و درمان انگلیس در بدترین شرایط اضطراری پزشکی اخیر، تنها قسمتی از هزاران پرتره نقاشی شده هستند.

این ابتکار بدیع در قدردانی از خط مقدم کادر درمانی می تواند به انگلیس محدود نباشد و هنرمندان بسیاری را برای ادای احترام به این قهرمانان سلامت در سراسر دنیا با خود همراه کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 487

به "خبرنگاران نقاشان انگلیسی به احترام کادر درمان دست به کار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نقاشان انگلیسی به احترام کادر درمان دست به کار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید