خبرنگاران موردی از ابتلای به ویروس در منطقه آزاد انزلی مشاهده نشده است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، انزلی-خبرنگاران- معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه خوشبختانه تا به امروز موردی از ابتلای ساکنان و فعالان اقتصادی-صنعتی منطقه به این ویروس مشاهده نشده، بر اهمیت اطلاع رسانی و مطلع سازی نسبت به دستورالعمل های حفظ سلامت شخصی و عمومی به شهروندان و گردشگران تاکید نمود.

خبرنگاران موردی از ابتلای به ویروس در منطقه آزاد انزلی مشاهده نشده است

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، سید حجت مهدوی گفت: در راستای ارتقای شاخص های آموزش همگانی نسبت به پیشگیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا در سطح منطقه شورای سلامت منطقه آزاد انزلی با برگزاری نشستی با حضور معاونین و مدیران سازمان و مدیران دستگاه های اجرای و شبکه بهداشت بندر انزلی،ستاد مقابله با ویروس کرونا را در این منطقه تشکیل داد.

وی اضافه نمود: به منظور هماهنگی بیشتر و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دستگاه های اجرایی تخصصی حوزه سلامت، مدیریت غذا و دارو این سازمان با همکاری شبکه بهداشت و هلال احمر به صورت مستقیم وظیفه مطلع سازی و خدمات رسانی به شهروندان را برعهده خواهند داشت و به همین دلیل، نظارت بر حفظ استانداردهای بهداشتی اماکن عمومی،بهداشتی و خدماتی فعال در سطح منطقه در اولویت نخست قرار می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت دقیق و همه جانبه بر عملکرد رستوران ها و مجتمع های تجاری منطقه اضافه نمود: با عنایت به رویکرد الگو محور منطقه آزاد انزلی در حوزه های مختلف، گستره جامعه هدف منطقه که از فعالان مالی، گردشگران، ساکنین بومی و شاغلان در شهرک های صنعتی منطقه را در بر می گیرد،لزوم اطلاع رسانی به منظور پیشگیری از ابتلا به این ویروس، اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

دبیر ستاد سفرمنطقه آزاد انزلی بر ضرورت استفاده از دستگاه کارتخوان به منظور کاهش مبادله وجه نقد و انتشار آلودگی در تمامی واحد های صنفی فعال در منطقه ضروری توضیح داد و اضافه نمود: در عین حال گروه های بازرسی بهداشتی-سلامتی به صورت متناوب از رستواران ها و واحدهای خدماتی سطح منطقه بازدید بعمل می آورند و ضمن نظارت بر رعایت نکات ایمنی، دستورالعمل های مربوط به حفظ بهداشت عمومی مرتبط با این بیماری نیز به اطلاع رسانی می گردد.

ارسال پیغام های آموزشی، نصب بنر های مطلع سازی، اجرای برنامه های آموزشی در سطح مدارس، دانشگاه ها، مساجد و نظارت بر واحد های صنفی از دیگر اقدامات آموزشی و پیشگیرانه ستاد مقابله با ویروس کرونا منطقه آزاد انزلی به منظور کنترل شیوع و انتشار ویروس کرونا اعلام شده است.

بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی از بنادر وارد کننده کالا از چین و محل استقرار چند شرکت تولیدی بازرگانی و واحد تجاری چینی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 230

به "خبرنگاران موردی از ابتلای به ویروس در منطقه آزاد انزلی مشاهده نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موردی از ابتلای به ویروس در منطقه آزاد انزلی مشاهده نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید