خبرنگاران استاندار مازندران پزشکان خانواده را برای کنترل کرونا به خط کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران از تمامی شهروندان استان خواست تا هر چه زودتر با مراجعه به سامانه خودارزیابی ، فرم خوداظهاری شرایط سلامتیشان را تکمیل نمایند تا اقدامات برای کنترل بیماری کرونا سرعت بیشتری بگیرد.

خبرنگاران استاندار مازندران پزشکان خانواده را برای کنترل کرونا به خط کرد

احمد حسین زادگان سه شنبه شب پس از نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت : اکنون برای جلوگیری از شیوع بیشتر و شکست قطعی بیماری کرونا به ثبت اطلاعات فردی از شرایط سلامت تک تک هم استانی احتیاج داریم تا بتوانیم افراد احتمالی ناقل را هر چه زودتر شناسایی کنیم.

وی شرح داد : با توجه به این که طرح پزشک خانواده شهری و روستایی هر دو در مازندران از سال های پیش در حال اجراست ، استان بهترین زیرساخت را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اختیار دارد و اگر همه هم استانی همت و همکاری نمایند ، خیلی زود می توانیم کرونا را شکست دهیم.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : اگر تک تک شهروندان مازندرانی ساکن استان شرایط سلامت خود را با دقت بر اساس پرسش هایی که در سامانه خودارزیابی مطرح می گردد در اختیار قرار دهند ، برنامه های قرارگاه زیستی استان بدرستی و صد البته با سرعت بالا عملیاتی می گردد.

وی اضافه نمود : طرح پزشک خانواده با به کار گیری مراقبین سلامت و بهورزها ظرفیت بی نظیری در مازندران است که باید بدرستی و بموقع از آن استفاده کنیم و امروز اگر همه شهروندان مازندرانی که زیر پوشش پزشک خانواده هستند ، وارد سامانه خودارزیابی شوند و مراحل خوداظهاری شرایط سلامتشان را طی نمایند ، بدرستی و با سرعت بسیار بالا می توانیم ویروس کرونا را شکست بدهیم.

استاندار مازندران تاکید نمود : درخواست من از تمامی جمعیت حدود سه میلیون و 300 هزار نفر استان این است که ثبت شرایط سلامتیشان را در سامانه خودارزیابی جدی بگیرند چون مطمئن ترین راه برای قطع کردن زنجیره شیوع کروناست .

چگونه وارد سامانه خودارزیابی شویم ؟

مازندران از سال 1391 استان پایلوت اجرای طرح پزشک خانواده شهری در کشور بود و بعدها با اصلاحاتی که در این طرح صورت گرفت به استان پیشرو در اجرای آن تبدیل شد و تنها استان در کشور است که تا به امروز پیروز شده بیشترین مراحل این طرح را با همکاری دستکم 600 پزشک و زیر پوشش بردن بیش از 95 درصد جمعیت شهری با پیروزیت به اجرا بگذارد.

سامانه خودارزیابی ویروس کرونا در مازندران به ادرس https://corona.mazums.ac.ir است و تمام افراد تحت پوشش پزشکان خانواده شهری و روستایی پس از مراجعه به سامانه خودارزیابی و درج شماره همراه و کد ملی و پاسخ به چند پرسش در خصوص علایم و نشانه های کرونا ، بلافاصله به صورت اتوماتیک به پزشکان خانواده اشان معرفی می شوند و پزشکان نیز پس از چند دقیقه به صورت تلفنی با این فرد تماس می گیرند تا از سلامتش اطمینان حاصل نمایند.

پزشکان خانواده در تماس تلفنی با فرد تحت پوشش خود که به وسیله سامانه خودارزیابی ارجاع می گردد ، پرسش های مختلف نشانه شناسی بیماری را در میان می گذارند و پس از اخذ پاسخ ها به صورت کامل ، نسبت به شرایط سلامتیش اظهار نظر می نمایند. در این شرایط چنانچه بیمار احتیاج به مراجعه حضوری به مطب پزشک یا درمانگاه را داشته باشد ، از او خواسته می گردد تا رعایت پروتکل بهداشتی این کار را نجام دهد.

همچنین پزشکان خانواده در صورتی که فرد تحت پوشش احتیاجمند ارجاع به مراکز نمونه گیری ویروس کرونا باشد، او را به این مراکز معرفی خواهند کرد و حتی در صورت لزوم آنالیز شرایط دیگر اعضای خانواده فرد و یا تدبیر انتقال او به صورت ویژه به مراکز درمانی پیش بینی شده ، این کارها را هماهنگ خواهند کرد.

استاندار مازندران تاکید نمود : اگر افراد مشکوک و مبتلا به درستی شناسایی شوند ، می توانیم افراد خانواده آنان را نیز تحت مراقبت های ویژه قرار دهیم و در این صورت تمامی امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی در اسرع وقت و بدرستی به کار گرفته می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 267

به "خبرنگاران استاندار مازندران پزشکان خانواده را برای کنترل کرونا به خط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار مازندران پزشکان خانواده را برای کنترل کرونا به خط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید