خبرنگاران آموزش وپرورش تا 10 روز به شکایات مرتبط با اجرای شیونامه های بهداشتی رسیدگی می نماید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران- خبرنگاران- رییس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: اگر مدرسه ای برخلاف دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات و فرایند ثبت نام دانش آموزان عمل کند، والدین و معلمان می توانند شکایات خود را به این وزارتخانه ارسال نمایند که طی 7 تا 10 روز رسیدگی می گردد.

خبرنگاران آموزش وپرورش تا 10 روز به شکایات مرتبط با اجرای شیونامه های بهداشتی رسیدگی می نماید

زهرا مظفر روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره شکایت والدین و معلمان برای رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها در مدارس برای برگزاری امتحانات در دوران شیوع کرونا گفت: تا به امروز شکایتی در این زمینه ارسال نشده است اما والدین و معلمان می توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه و شکایت خود را ثبت نمایند.

وی با بیان این که به جز پایه نهم مابقی پایه های تحصیلی به صورت مجازی امتحان می دهند، توضیح داد: شیوه برگزاری امتحانات پایه اول دبستان در اختیار مدیر و معلم مدرسه است، اگر آنها به این نتیجه برسند که دانش آموزان، دانش کافی را در این پایه کسب نموده اند می توانند به صورت حضوری و غیر حضوری امتحانات را برگزار نمایند.

رییس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با یادآوری این که چگونگی برگزاری امتحانات سایر پایه های ابتدایی به شورای مدارس واگذار شد، توضیح داد: آنها می توانند در زمینه نحوه برگزاری امتحانات و حضور دانش آموزان تصمیم گیری نمایند اما اگر در این زمینه هم مسئله ای وجود داشت، می توانند شکایت خود را در سامانه یا پرتال شکایات آموزش و پرورش ثبت نمایند.

مظفر همچنین درباره برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دوم گفت: دوره های متوسطه اول و دوم به جز پایه نهم و دوازدهم بقیه امتحانات سایر مقاطع الزاما غیرحضوری است، اگر احیانا مدرسه ای غیر از این عمل کند، والدین و معلمان می توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه نمایند.

وی اعلام نمود: تا به امروز تنها دو مورد شکایت درخصوص اینکه مدارس با رضایت والدین امتحانات را حضوری برگزاری می نمایند، ارسال شده است که آن هم از سوی آموزش و پرورش آنالیز و مشکل حل شده است.

نوبت دهی در فرآیند ثبت نام

رییس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش همچنین درمورد ثبت نام مدارس گفت: ثبت نام مدارس در پایه اول آغاز شده و ثبت نام مقاطع هفتم و دهم نیز در تیرماه انجام می گردد و بقیه پایه ها پس از اتمام امتحانات و کسب شرایط قبولی در امتحانات مدرسه آنها را به پایه بالاتر منتقل می نماید و نیازی به حضور والدین نیست.

مظفر توضیح داد: اما ثبت نام پایه های ورودی یعنی هفتم و دهم در واقع با حضور والدین انجام می گردد که دستوالعمل ثبت نام به مدارس ابلاغ شده، از این رو مدارس باید وقت دهی نمایند که ازدحام جمعیت صورت نگیرد و بحث انتتقال بیماری انجام نگردد.

وی اضافه کرد: والدین متتقاضی در یک روز و یک ساعت نباید در مدرسه تجمع نمایند، از مدیران خواسته شد که وقت دهی نمایند تا به نوبت کار ثبت نام انجام گردد. همچنین دانش آموزان ابتدایی که ثبت نام شده اند نیز در مرداد ماه طرح سلامت جسمانی آنها انجام می گردد که نتیجه از پایگاه های سنجش به صورت الکترونیکی به مدارس اعلام می گردد و دیگر نیازی به حضور والدین نیست.

رییس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: سال های گذشته والدین باید به پایگاه های طرح سنجش مراجعه می کردند و پس از دریافت نتیجه دوباره به مدرسه می رفتند اما سال جاری با سیستم الکترونیکی تهیه شد و سامانه به صورت هوشمند ثبت نام می نماید، برای ثبت نام سلامت جسمانی نوبت دهی می گردد و در آنجا نتیجه برای مدیر مدرسه ارسال می گردد و نیازی به چندین مرتبه حضور والدین نیست.

مظفر اعلام نمود: اگر والدین در فرایند ثبت نام با مشکل رو به رو شدند، می توانند به وسیله سامانه ثبت شکایت یا به صورت حضوری به ستادهای مستقر در مناطق، استان ها و وزارتخانه مراجعه نمایند، بی شک سازمان مراحل پاسخگویی را تا یافتن جواب قانع کردن نماینده ادامه می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 469

به "خبرنگاران آموزش وپرورش تا 10 روز به شکایات مرتبط با اجرای شیونامه های بهداشتی رسیدگی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش وپرورش تا 10 روز به شکایات مرتبط با اجرای شیونامه های بهداشتی رسیدگی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید