فراوری سالانه 7500 تن مرغ گوشتی در سلسله، کشتارگاه دام تعطیل است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/لرستان فرماندار سلسله گفت: در شهرستان با 65 واحد مرغداری فعال، سالانه 7500 تن مرغ گوشتی فراوری و روانه بازارهای فروش می نماید.

فراوری سالانه 7500 تن مرغ گوشتی در سلسله، کشتارگاه دام تعطیل است

شریف خسروی امروز در ملاقات با مدیرکل دامپزشکی لرستان، اظهار کرد: سلسله دارای 320 هزار رأس دام سبک و 14 هزار رأس دام سنگین است.

وی با اشاره به اینکه دام پروری و پرورش طیور یکی از ظرفیت های خوب شهرستان سلسله است، اضافه نمود: مهلت لازم جهت رفع مسائل کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان داده شده و مدیرعامل کشتارگاه نیز ظرف چند روز آینده مسائل بهداشتی و زیست محیطی آن را رفع خواهد نمود.

خسروی با اشاره به اینکه کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان توان کشتار 2000 قطعه مرغ را در هر ساعت دارد، عنوان نمود: فعالیت کشتارگاه طیور شهرستان، منجر اشتغال زایی و افزایش فراوری و توسعه ظرفیت گوشت سفید شهرستان خواهد داشت.

فرماندار سلسله با تأکید بر اینکه موضوع بهداشت و سلامت مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است، ادامه داد: در این راستا، کشتارگاه دام شهرستان را نیز تعطیل و ملزم به رفع مسائل بهداشتی آن نموده ایم.

وی همچنین با تأکید بر لزوم نظارت بیشتر شبکه دامپزشکی بر داروخانه های فیروزآباد و الشتر خواهان پیگیری مشکل دامداری که به دلیل تجویز داروی نئومایسین 32 رأس از دام هایش دچار اتلاف شده بودند، شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 89

به "فراوری سالانه 7500 تن مرغ گوشتی در سلسله، کشتارگاه دام تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری سالانه 7500 تن مرغ گوشتی در سلسله، کشتارگاه دام تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید