توزیع نامناسب، گوشت را گران کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، جلال محمودزاده، در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: علت بخشی از افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار به دلیل برآورد قیمت محصولات است، در حال حاضر قیمت تمام شده فراوری هر کیلوگرم گوشت قرمز بسیار بالاتر از نرخ معین شده است.

توزیع نامناسب، گوشت را گران کرد

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر دامداران کاه را با قیمت سه هزار 500 تومان و یونجه را قیمت چهار هزار تومان خریداری می نمایند، ادامه داد: قیمت تمام شده گوشت قرمز بسیار بالاتر از نرخ مصوب است به همین دلیل دامداران دام های خود را در اختیار واسطه ها و قاچاقچیان برای صادرات غیرقانونی قرار می دهند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گوشت برای رسیدن به دست مصرف نمایندگان چهار یا پنج بار بین واسطه ها دست به دست می گردد و این موضوع قیمت این محصول را افزایش می دهد، مطرح نمود: رقم 150 هزار تومانی گوشت به دلیل توزیع نامناسب آن در بازار توسط دولت است.

محمودزاده با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید از تعاون روستایی و تشکل های بخش خصوصی برای توزیع گوشت قرمز استفاده کند، گفت: حذف واسطه ها باعث جلوگیری افزایش هزینه ها بالاسری می گردد و گوشت نهایتاً با قیمت 90 هزار تومان به دست مصرف نماینده می رسد.

منبع: مهر

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1083

به "توزیع نامناسب، گوشت را گران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع نامناسب، گوشت را گران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید