تنش بین نیروهای اماراتی و نیروهای وابسته به عربستان در بندر بلحاف یمن

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، منابع خبری از بروز اختلافات و تنش بین نیروهای اماراتی از یک سو و نیروهای دولت مستعفی یمن و ائتلاف متجاوز سعودی از سوی دیگر خبر می دهند.

تنش بین نیروهای اماراتی و نیروهای وابسته به عربستان در بندر بلحاف یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله دانلود و سرگرمی، منابع خبری امروز شنبه از بروز تنش بین نیروهای اماراتی با نیروهای دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی و ائتلاف سعودی در بندر بلحاف خبر دادند.

بندر بلحاف یکی از بنادر مهم صادرات نفت در یمن است که در سواحل بین دو شهر عدن و المکلا واقع شده است.

شبکه المیادین با اعلام این خبر افزود که نیروهای ائتلاف سعودی از نیروهای هادی خواسته اند چهار ایست بازرسی در حومه تأسیسات بلحاف که مشتمل بر 300 نظامی اماراتی است، ایجاد کنند.

نیروهای سعودی یک گردان یمنی را از بندر نشطون بیرون راندند

یک مسئول محلی در استان المهره واقع در شرق یمن اعلام کرد که نیروهای سعودی در بندر نشطون یک گردان یمنی مأمور حمایت از این بندر را بیرون راندند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این مسئول که خواست نامش فاش نشود، گفت که نیروهای سعودی این گردان وابسته به تیپ 137 نیروهای دولتی را از بندر بیرون رانده و مانع نزدیک شدن شهروندان به آن شدند.

نیروهای سعودی همچنین این بندر را به بهانه توقیف یک قایق حامل سلاح، تعطیل کرده و شبه نظامیان وابسته به خود را در المهره مستقر کردند.

در همین ارتباط احمد بلحاف مسئول روابط خارجی کمیته تحصن استان المهره در مصاحبه با الجزیره گفت که یمن شاهد تحرکات دوجانبه دو طرف سعودی و اماراتی در استان های المهره و سقطری با هدف سیطره بر این استان ها است.

استان المهره واقع در مجاورت عُمان، از دو سال پیش شاهد اعتراضات مردمی به حضور نظامی عربستان سعودی است و شهروندان و مردم این منطقه از قبایل مختلف بارها با تلاش نیروهای سعودی برای هدف قرار دادن پایگاه های نظامی و مراکز بازرسی واقع در برخی نقاط این استان، مقابله کرده اند.

تحلیلگران و فعالان می گوید که یکی از اهداف اصلی عربستان در استان المهره، احداث خط لوله نفتی برای اتصال از خاک عربستان به بندر نشطون است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 373

به "تنش بین نیروهای اماراتی و نیروهای وابسته به عربستان در بندر بلحاف یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش بین نیروهای اماراتی و نیروهای وابسته به عربستان در بندر بلحاف یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید