تصمیم دور از انتظار آمریکا درباره افغانستان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ایسنا نوشت: رسانه های آمریکا به نقل از مقام های این کشور گزارش داده اند که واشنگتن در چند روز آینده برنامه خود را برای خروج 4000 نیروی نظامی از افغانستان اعلام می نماید.

تصمیم دور از انتظار آمریکا درباره افغانستان

به گفته این مقام ها در پی خروج نیروهای آمریکایی، تعداد نیروهای نظامی این کشور در افغانستان به 8 تا 9 هزار نفر خواهد رسید.

دونالد ترامپ در ماه اوت به تلویزیون فاکس این کشور گفته بود می خواهد در اولین مرحله تعداد نیروهای نظامی کشورش در افغانستان را به 8600 نفر برساند.

در حال حاضر تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان بین 12000 تا 13000 نفر است.

شبکه ان بی سی که این خبر را بیان کرد به نقل از دو مقام آمریکایی گفته این کاهش نیرو ترکیبی از انتقال زودهنگام بخشی نیروها و جایگزین نکردن بخش دیگری از آنهاست.

شبکه خبری سی ان ان از قول مقام های دفاعی این کشور گفته که با کمتر شدن تعداد نیروهای آمریکایی، عملیات آنها در افغانستان عموما بر مقابله با تروریسم و گروه هایی مثل القاعده و شاخه دولت اسلامی در این کشور متمرکز خواهد شد و توانایی آنها در آموزش و مشاوره نیروهای افغان تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

اعلام این خبر یک روز پس از توقف دوباره مذاکرات با طالبان اجرا شده است.

در گزارش شبکه خبری بی بی سی آمده است: پیش از این زلمای خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان گفت مذاکره با نمایندگان گروه طالبان پس از یک هفته به طور موقت متوقف شده است.

شبکه ان بی سی گفته است مقام های آمریکایی نگفته اند این خروج از چه زمانی شروع می گردد اما تاکید نموده اند خروج مرحله به مرحله و ظرف چند ماه انجام می گردد.

طالبان خواهان خروج نیروهای آمریکا از افغانستان است و بعضی رسانه ها تصمیم دولت آمریکا برای اعلام خروج نیروهایش را امتیازی در چارچوب مذاکرات با طالبان ارزیابی نموده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 8

به "تصمیم دور از انتظار آمریکا درباره افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم دور از انتظار آمریکا درباره افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید