بنا: شهید ابراهیم هادی انسانی والا مقام بود، او در جنگ قهرمان شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: شهید ابراهیم هادی قهرمانی اش را مقابل دشمن به دست آورد.

بنا: شهید ابراهیم هادی انسانی والا مقام بود، او در جنگ قهرمان شد

به گزارش خبرنگاران، سال گذشته بود که خانه کشتی شماره یک و شماره دو که پیش از این به اسم عبدالله موحد و محمد بنا دو تن از بزرگان تاریخ کشتی ایران نامگذاری شده بود، به خانه کشتی شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده تغییر پیدا کرد.

تغییر نام خانه کشتی محمد بنا، به درخواست خودش به نام شهید صدرزاده رخ داد و جالب اینجاست که شهید ابراهیم هادی که نامش بر خانه کشتی شماره یک گذاشته شد نیز از دوستان قدیمی سرمربی تیم ملی فرنگی بوده که در کتاب خاطرات این شهید بزرگوار نیز به آن اشاره شده است.

در سالگرد شهادت ابراهیم هادی، سراغ محمد بنا رفتیم. مردی که ابراهیم را خوب می شناخت. بنا در خصوص شهید ابراهیم هادی به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: همدیگر را می شناختیم. در یک باشگاه تمرین می کردیم، در باشگاه ابومسلم؛ انتهای خیابان عارف، نزدیک میدان خراسان. خانه اش همان جا بود. مدتی کشتی فرنگی را رها کردم به باشگاه ابومسلم آمدم و کشتی آزاد کار کردم. ابراهیم هم آنجا تمرین می کرد، مدتی که در باشگاه ابومسلم کشتی آزاد تمرین کردم، باعث شد ابراهیم را بشناسم. قبل از انقلاب در دوره ای با هم رفیق بودیم. او چند ماهی از من بزرگتر بود. بعد از انقلاب هم ما از آن محله رفتیم و از هم جدا شدیم. جنگ شده بود، ابراهیم به جبهه رفت و بعد خبر شهادتش را شنیدم. او انسانی والا مقام بود.

بنا که سال ها خارج از ایران به سر می برد، با اشاره به این موضوع تاکید نمود: خیلی ها اشتباه می نمایند و می گویند زمان جنگ خارج از ایران بودم، اما اینطور نبود. جنگ که تمام شد از ایران رفتم و زمان جنگ کامل در ایران بودم. ابراهیم همان سال های ابتدایی جنگ شهید شد.

بنا مطرح کرد: هادی قبل از جنگ کشتی گیر بود اما در جنگ به قهرمانی رسید، در واقع قهرمانی ابراهیم مقابل دشمن رخ داد. سنی هم نداشت که شهید شد. آن زمان خیلی ها در سطح ملی خوب بودند و می توانستند مدال بگیرند، اما به جبهه رفتند. اصغر منافی زاده هم فرنگی کاری بود که شهید شد، او قهرمان تیم ملی بود. رضا حوریا هم والیبالیست خوبی بود، او هم در کردستان شهید شد. خیلی از همدوره ای ها و رفقایم، دوستانی که در دوره کوتاهی که پاسدار بودم و آنها را می شناختم، شهید شدند.

بنا گفت: نمی گردد بزرگی کار آنها را وصف کرد، دنبال هدف والای شان رفتند و به بالاترین درجه رسیدند و خانواده های آنها را باید روی سرمان بگذاریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 920

به "بنا: شهید ابراهیم هادی انسانی والا مقام بود، او در جنگ قهرمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنا: شهید ابراهیم هادی انسانی والا مقام بود، او در جنگ قهرمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید