بایدن شرایط فوق العاده ملی درباره کوبا را تمدید کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه شرایط فوق العاده ملی درباره کوبا را برای یک سال دیگر تمدید کرد؛ شرایط فوق العاده ای که از سال 1996 میلادی پس از ساقط کردن دو هواپیمای غیرنظامی اعمال شده است.

بایدن شرایط فوق العاده ملی درباره کوبا را تمدید کرد

به نوشته روزنامه دیلی گاردین، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در اطلاعیه ای که به کنگره فرستاد تاکید نمود: همچنان لزوم ادامه این شرایط فوق العاده ملی که از ورود غیرقانونی هر یک از کشتی های ثبت شده در آمریکا به آب های قلمرویی کوبا جلوگیری می نماید، وجود دارد.

25 سال پیش در تاریخ 24 فوریه سال 1996 میلادی، تعدادی جنگنده میگ کوبایی با موشک به سه هواپیمای کوچک گروه برادران نجات در تبعید حمله کردند.

در این اقدام، میگ های کوبایی دو هواپیمای سسنا اسکای مستر را ساقط نموده و چهار تن از خدمه آن را کشتند؛ اقدامی که باعث شد تا دولت بیل کلینتون، رئیس جمهوری وقت آمریکا یک شرایط فوق العاده اعلام کند.

به گفته کوبا، این هواپیماها حریم هوایی شان را برای گسترش تبلیغات علیه این رژیم نقض کردند اگرچه دولت آمریکا تاکید دارد که آنها در حریم هوایی بین المللی در شمال این جزیره بودند.

بایدن در بیانیه اش گفت: احتمال ورود غیرقانونی گسترده کشتی های ثبت شده در آمریکا به آب های قلمرویی کوبا، روابط بین المللی آمریکا با کوبا را با اجازه یا تأمین وسیله ای برای تسهیل مهاجرت گسترده شهروندان کوبایی و تهدید امنیت ملی ما برهم می زند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 932

به "بایدن شرایط فوق العاده ملی درباره کوبا را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن شرایط فوق العاده ملی درباره کوبا را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید