بازیگر پیشکسوتی که به خاطر کرونا خانه نشین شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، شبکه آی فیلم عربی این روز ها سریال باغ گیلاس به کارگردانی مجید بهشتی را برای مخاطبان عرب زبان خود روی آنتن برده است.

بازیگر پیشکسوتی که به خاطر کرونا خانه نشین شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

پوراندخت مهیمن بازیگری در تلویزیون را با سریال آینه به کارگردانی غلامحسین لطفی شروع کرد و سپس در مجموعه های دیگری از جمله درخت دوستی، چراغ خانه و لبخند زندگی جلوی دوربین رفت تا رسید به باغ گیلاس. او در این سریال نقش زن جوانی به نام شهلا را بر عهده دارد که با جوانی کوچکتر از خودش ازدواج نموده و چندان شباهتی به زنان خانه دار دهه هفتادی ندارد.

مهیمن سریال باغ گیلاس را یادآور دوران خوش جوانی اش می داند و تاکید می نماید خاطرات خیلی خوبی از بازی در این مجموعه داستانی دارد. او می گوید که در آن سال ها شور و اشتیاق زیادی در بازیگری داشته و حضور در باغ گیلاس فرصتی بوده تا همبازی شدن با بزرگان از جمله مرحوم جمشید مشایخی، اسماعیل داورفر، نیکو خردمند و فخری خوروش را تجربه کند.

مهیمن همچنین تاکید می نماید نقش شهلا را با وجود روحیات متفاوت و خاصش دوست داشته و اصولاً برای همه نقش هایی که تا به امروز ایفا نموده، زحمت کشیده است و همه را دوست دارد. این بازیگر پیشکسوت همچنین تاکید می نماید که مردم سریال باغ گیلاس را دوست داشته و پیگیر انتها قصه اش بوده اند. او یکدلی و صمیمیت عوامل و بازیگران را از جمله دلایل جذابیت و ماندگاری سریال باغ گیلاس برمی شمرد. فروشگاه، تولدی دیگر، نرگس، خانه ما، دردسر والدین، مرگ تدریجی یک رویا، شرایط سفید، تا ثریا، کیمیا، ماه و پلنگ و برادر از جمله سریال هایی است که پوراندخت مهیمن در آن ها جلوی دوربین رفته.

شبکه آی فیلم عربی این روز ها سریال باغ گیلاس به کارگردانی مجید بهشتی را برای مخاطبان عرب زبان خود روی آنتن برده است. به همین بهانه، گفت و گویی داشته ایم با پوراندخت مهیمن بازیگر نقش شهلا در این مجموعه نمایشی خاطره انگیز. سریال باغ گیلاس برای اولین مرتبه در سال 1373 از شبکه یک سیما پخش شد و بازیگرانی از جمله جمشید مشایخی، فخری خوروش، اسماعیل داورفر، نیکو خردمند، دانیال حکیمی، مهران مدیری، فریبا متخصص، عبدالرضا اکبری، جلیل فرجاد و بیوک میرزایی در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

خانم مهیمن از پخش اولیه باغ گیلاس 27 سال می گذرد. آیا طی این سال ها بازپخش سریال را دیده اید؟

متاسفانه در این سال ها پیروز به دیدن تکرار سریال نشده ام.

وقتی اسم سریال باغ گیلاس به گوش تان می خورد چه خاطراتی برایتان زنده می گردد؟ آن سال ها جوان بودید.

یاد دوران جوانی ام می افتم و خاطرات خوش آن دوران برایم زنده می گردد. آن سال ها برای بازیگری خیلی شور و اشتیاق داشتم. جوان بودیم و همبازی شدن با استادانی مثل مرحوم جمشید مشایخی، اسماعیل داورفر و نیکو خردمند واقعاً برای ما افتخار بزرگی بود. کلی از آن ها یاد گرفتیم و تجربه مان بیشتر شد. آن موقع کار ها هم آسان تر بود. کوچکتر ها به بزرگتر ها احترام بیشتری می گذاشتند. در کل، خاطرات خیلی خوبی از سریال باغ گیلاس دارم.

نقشتان در سریال را هم به یاد دارید؟

شهلا در آن موقع یک زن امروزی بود که با بسیاری از زنان آن سال ها تفاوت هایی داشت. خودم روحیات شهلا را خیلی دوست داشتم. او یک زن روشنفکر بود که عاشق مسعود می گردد و حتی با او ازدواج می نماید، در حالی که چند سال از مسعود بزرگتر است. شهلا شبیه زن های خانه دار نبود و بیشتر اوقاتش را به نقاشی می پرداخت. البته رفتار های او خالی از اشتباه هم نبود. نوعی تازه به دوران رسیدگی و نوکیسه گی هم در رفتار ها و حرف های او قابل مشاهده بود. در مجموع، نقش جذابی بود و دوستش داشتم. من تا به امروز برای هر نقشی که بازی نموده ام زحمت کشیده ام و برایم مهم و باارزش بوده است.

باغ گیلاس از سریال های پرمخاطب تلویزیون در دهه 70 است. به نظرتان چرا مردم این قدر سریال را دوست داشتند؟

باغ گیلاس سریال زیبایی بود. قصه جذابی داشت که می توانست هر مخاطبی را به خود جذب کند. فضای پشت صحنه واقعاً خاص و صمیمی بود. همه با هم یکدل بودیم و خالصانه کار می کردیم. حیف که بسیاری از آن عزیزان دیگر در کنار ما نیستند و جایشان واقعاً خالی است. بازیگران توانمندی هم در باغ گیلاس حضور داشتند؛ از بازیگران پیشکسوتی مثل آقای مشایخی و خانم خوروش گرفته تا جوانانی مثل مهران مدیری که تازه وارد کار بازیگری شده بودند. مردم هنوز هم سریال باغ گیلاس را دوست دارند و جزو نوستالژی های آن هاست.

چه بازخورد هایی از مردم در کوچه و خیابان می گرفتید؟ مثلاً از شهلا بد نمی گفتند؟

مردم سریال را واقعاً دوست داشتند و پیگیر انتها قصه اش بودند. به من هم به عنوان یکی از بازیگران سریال محبت می کردند. مردم از همان ابتدا هم همواره به من لطف داشته اند و مشمول محبت شان بوده ام.

آیا تا به حال فیلم و سریالی از خودتان را با دوبله در آی فیلم دیده اید؟

نه، یادم نمی آید. این روز ها خیلی پیگیر سریال ها نیستم.

در حال حاضر چه می کنید و مشغول چه کاری هستید؟

هیچ، مدت هاست که به خاطر کرونا خانه نشین شده ام و کار نمی کنم. منتظرم تا هر چه زودتر واکسن در دسترس همه قرار بگیرد و با خیال راحت به کار و زندگی مان برسیم.

منبع: همگردی
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1013

به "بازیگر پیشکسوتی که به خاطر کرونا خانه نشین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر پیشکسوتی که به خاطر کرونا خانه نشین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید