بازگشت 1400 آواره سوری دیگر از لبنان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، در ادامه بازگشت آوارگان سوریه به کشور خود امروز صدها آواره دیگر از طریق گذرگاه های مختلف، لبنان را ترک کردند و وارد سوریه شدند.

بازگشت 1400 آواره سوری دیگر از لبنان

به گزارش گروه بین الملل مجله دانلود و سرگرمی، امروز (پنجشنبه) 1400 آواره سوری در لبنان از طریق گذرگاه های المصنع و العبودیه از کشور را ترک و به کشور خود بازگشتند.

بر اساس گزارش وبگاه لبنانی النشره، همچنین 40 آواره دیگر از طریق گذرگاه جوسی القاع و در قالب یک اتوبوس به روستاهایشان در حمص و قصیر سوریه بازگشتند؛ این اقدام در چارچوب بازگشت داوطلبانه ای صورت گرفت که امنیت عمومی لبنان با هماهنگی امنیت سوریه به راه انداخته است.

با آزادی بخش اعظم خاک سوریه از کنترل تروریست ها و بازگشت امنیت به این کشور فرایند بازگشت آوارگان سوری به خانه هایشان هم سرعت گرفته است و بیش از شش میلیون آواره سوری تا به امروز به کشورشان بازگشته اند.

از زمان آغاز بحران سوریه در اواخر سال 1389، 12 میلیون نفر از جمعیت 23 میلیون و 500 هزار نفری این کشور آواره شدند که 500 هزار نفر آنها در داخل این کشور و قریب به هفت میلیون نفر دیگر به ترکیه، لبنان، اردن، مصر و برخی کشورهای اروپایی آواره شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 61

به "بازگشت 1400 آواره سوری دیگر از لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت 1400 آواره سوری دیگر از لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید