امکان عمدی بودن آتش سوزی ها وجود دارد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/کرمانشاه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز به تواتر و با فاصله های کم شاهد بروز آتش سوزی در مناطق مختلف شهرستان گیلانغرب بوده ایم، احتمال عمدی بودن بروز این آتش سوزی ها وجود دارد.

امکان عمدی بودن آتش سوزی ها وجود دارد

سرهنگ عباس بهاری در گفت و گو با مجله دانلود و سرگرمی، با اشاره به وقوع آتش سوزی شب گذشته(16 مهر) در مراتع مشجر شهرستان گیلانغرب، گفت: این آتش سوزی از ساعت 21 شب گذشته در ارتفاعات سرکش این شهرستان شروع شد و با یاری نیروهای منابع طبیعی و مردمی در مدت حدود دو ساعت اطفاء شد.

بهاری با بیان اینکه دلیل این آتش سوزی دقیقا معین نشده، گفت: در این آتش سوزی مقداری از مراتع مشجر این شهرستان در آتش سوخت که البته خیلی خسارت ندید و با اولین بارندگی این مراتع مشجر احیاء می شوند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز شاهد بروز چندین فقره آتش سوزی در مراتع این شهرستان بوده ایم، گفت: سه، چهار مورد از این حریق ها دامنه دار بوده و در وسعت زیادی اتفاق افتاده است.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز میزان آتش سوزی های اتفاق افتاده در این شهرستان هم از نظر وسعت و هم از نظر تعداد بیشتر از سایر شهرستان ها بوده، در مورد شناسایی مسببین بروز آتش سوزی ها کارهای غیرمحسوس و میدانی اجرا شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: این شهرستان در بن بست واقع شده است و خیلی از نظر گردشگری مورد توجه نیست و تردد زیادی ندارد، لذا احتمال بروز آتش سوزی در این شهرستان در اثر روشن کردن آتش و خاموش نشدن سهوی آن کم است.

بهاری با بیان اینکه احتمال وقوع عمدی آتش سوزی در اثر اختلافات قومی و قبیله ای در شهرستان گیلانغرب وجود دارد، گفت: با اقدامات اجرا شده تا به امروز چندین نفر به عنوان مظنون شناسایی و جهت طی فرایند قانونی تحویل مقامات قضایی شده اند.

وی با بیان اینکه افرادی که عمدا اقدام به آتش سوزی می نمایند سرمایه های مملکت را به نابودی می کشانند، از این افراد خواست تا از این اقدامات خود دست بکشند.

بهاری در ادامه به افرادی که به عمد اقدام به آتش سوزی در عرصه های جنگلی و منابع طبیعی استان می نمایند هشدار داد: این افراد شناسایی و برابر مقررات و به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 179

به "امکان عمدی بودن آتش سوزی ها وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان عمدی بودن آتش سوزی ها وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید