اعتراض رسمی باشگاه استقلال به AFC

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، باشگاه استقلال با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به مشکلاتی که برای این تیم تا اینجای مسابقات لیگ قهرمانان پیش آمده است، اعتراض کرد.

اعتراض رسمی باشگاه استقلال به AFC

به گزارش خبرنگاران، باشگاه استقلال با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به اتفاقات اتفاق افتاده در هفته های گذشته و بعد از حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا که رقابتی ناعادلانه را رقم زده است، اعتراض کرد.

در متن این نامه که توسط هیئت مدیره باشگاه استقلال تهیه شده، آمده است:

کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ لطفاً شرایط رقابت عادلانه را برای استقلال فراهم کنید.

مطلع می باشید که یکی از اهداف فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا از برگزاری مسابقات ایجاد فضایی سالم و شاداب برای رقابت عادلانه بین ورزشکاران از کشورهای مختلف با ملیت، نژاد، زبان و رنگ های متفاوت است و همیشه بر بازی جوانمردانه تأکید صورت می گیرد.

1- بعد از موضوع عدم میزبانی در ملاقاتهای رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان و تنها در حالی که 48 ساعت به آغاز مسابقات باقی مانده بود، تکلیف حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا معین شد و در این فرصت بسیار اندک باید شرایط پرواز تیم، اخذ ویزا، اقامت و تمرین در یک کشور ثالث انجام می شد که حتماً تأیید می فرمایید این فرصت حتی برای سفرهای داخلی با تعداد نفرات کمتر نیز سخت است و باشگاه استقلال در راستای احترام به توافقات صورت گرفته، همه مسائل را به جان خریده و در موعد مقرر در محل مسابقات حاضر بوده که این شرایط برای رقیبان نبود و شرایط یکسانی جهت رقابت فراهم نشده بود.

2- بعد از صعود مقرر شد تا در مرحله گروهی ابتدا در شهر کربلا به ملاقات تیم الشرطه عراق برویم که چند روز قبل از مسابقه و در حالی که استقلال خود را آماده حضور در شرایط آب و هوایی و زمین کربلا نموده بود، به یکباره مسابقه به مکان دیگری که از نظر آب و هوا و زمین تفاوت آشکاری با مکان اولیه داشت، انتقال یافت و تغییر این شرایط در فرصت بسیار کم برای استقلال دردسرآفرین شد.

3- مطابق مقررات باید قبل از آغاز مسابقه، زمین اصلی مسابقه جهت یک جلسه تمرین در اختیار هر یک از تیم ها قرار گیرد که این مورد هم رعایت نشد و تیم به زمین چمن مصنوعی انتقال داده شد که در کاهش آمادگی بدنی بازیکنان اثر زیادی گذاشت.

4- زمین مسابقه از نظر کیفیت چمن و ناهمواری به هیچ وجه مطابق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا نبود و تأیید آن جهت میزبانی جای تعجب داشت و باعث شد بازیکنان اصلی استقلال دچار آسیب دیدگی شوند.

5- در مسابقه با الاهلی عربستان، تیم حریف میزبان بوده و می بایست تمامی موارد را جهت برگزاری مسابقه فراهم می کرد که در فاصله کمی تا مسابقه طرح جدیدی را ارائه کرد و باشگاه استقلال با سختی و در راستای احترام به توافقات این شرایط را فراهم و تحمل کرد.

6- متأسفانه اشتباهات داوری در ملاقاتهای استقلال مشهود و با تصمیمات غلط نتایج برخی از مسابقات از جمله استقلال و الاهلی عربستان تغییر کرد و منتج به شکست این تیم شد. همچنین در انتهای مسابقه مقابل الاهلی عربستان تماشاگران منتسب به باشگاه عربستانی وارد زمین مسابقه شدند که این امر می توانست امنیت بازیکنان و کادر تیم استقلال را به صورت جدی به خطر بیندازد.

از آنجایی که با رجوع به موارد فوق در خواهید یافت که شرایط برای رقابت عادلانه برای استقلال فراهم نبوده، به عنوان باشگاهی که یکی از پرطرفدارترین تیم های آسیا و همچنان یکی از تیم های پرافتخار این قاره به شمار می رود ضمن اعتراض به نحوه قضاوت داوران کره ای و تقاضای رسیدگی، از شما می خواهیم برای زنده ماندن روح فوتبال و بازی جوانمردانه لطفاً شرایط رقابت عادلانه را برای استقلال فراهم سازید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 190

به "اعتراض رسمی باشگاه استقلال به AFC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی باشگاه استقلال به AFC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید