اختصاص 3 بیمارستان ارتش در تهران برای مقابله با کرونا ، شرایط بهداشتی پادگان ها از خانه ها بهتر است ، هیچ مورد مشکوکی نداشتیم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، معاون هماهنگ کننده ارتش از اختصاص سه بیمارستان بعثت، گلستان و هاجر در تهران برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

اختصاص 3 بیمارستان ارتش در تهران برای مقابله با کرونا ، شرایط بهداشتی پادگان ها از خانه ها بهتر است ، هیچ مورد مشکوکی نداشتیم

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی مجله دانلود و سرگرمی، دریادار حبیب الله سکمک معاون هماهنگ نماینده ارتش در حاشیه بازدید از مرکز آموزش 01 نیروی زمینی در مورد اقدامات اجرا شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، گفت: نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی ایران در بحث جلوگیری و مقابله با کرونا و شعار کرونا را شکست می دهیم، خط مقدم هستند.

وی ادامه داد: امروز بازدیدی از یکی از بزرگترین مراکز آموزشی ارتش که جمعیت زیادی را در خودش جا داده است داشتم که با توجه به تدابیر پیش بینی شده و مقرراتی که حاکم هست هیچ نمونه مشکوکی نداریم. کوشش شده است تا مبتنی بر سیاست گزاری های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا، اصول و مقررات اعلام شده به صورت کامل در کلیه مراکز آموزشی ، پادگان ها و شهرک های مسکونی اجرا گردد، از سوی دیگر آمادگی لازم اعلام شده تا در صورت احتیاج به سازمان های مسئول کمک رسانی لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگ نماینده ارتش گفت: ارتش با تمام توان به عرصه آمده و ظرفیت های مورد احتیاج که مد نظر وزارت بهداشت بوده است را پای کار آورده ایم و شما می بینید که در پادگان آموزشی ارتش و دیگر اماکن، روزانه بیش از دو بار اقدام به ضد عفونی می گردد و کلیه نفرات کنترل می شوند و مراکز دیگر مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی ، خباز خانه ها و سالن های غذا خوری به بهترین شکل کنترل می گردد.

امیر دریادار سکمک اضافه کرد: مواد غذایی مورد احتیاج از محل های مطمئن خریداری و توسط پزشکان مجرب کنترل می شوند و اگر کسی علائمی داشت بلافاصله تحت مراقبت قرار می گیرد و افرادی که برابر سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه های برای آسیب دارند را به مرخصی فرستاده ایم تا در کنار خانواده های خود باشند و آسیب پذیری آنها کمتر گردد.

وی درباره آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مقابله با گسترش ویروس کرونا گفت: در جهت کمک به مردم و برابر با شعار ارتش برای مردم بنابر توافقات اجرا شده ، بیمارستان هاجر را با امکانات و ملزومات کافی تجهیز نموده ایم و پرسنل این بیمارستان با تمام توان در حال خدمت به مردم شریف هستند و بنابر آخرین اطلاعات تا کنون بیش از شش صد نفر مراجعه نماینده داشتیم که بعد از انجام تست های لازم تعیین شده که به این ویروس آلوده نیستند و مرخص شده اند.

وی اضافه کرد: در جاهای دیگر که احتیاج به نیروی پرستار و پزشک متخصص بوده، ارتش کمک های خوبی داشته است. در بحث برطرف آلودگی های عمده نیز اعلام آمادگی نموده ایم که در سطح کشور هرجا که لازم باشد ما کمک می کنیم، همچنین بخش هایی از بیمارستان بعثت، بیمارستان گلستان و بیمارستان هاجر کاملا در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است. در شهر رشت هم با توجه به اینکه میزان مراجعات بالا بوده است ما کل بیمارستان را به این امر اختصاص داده ایم.

معاون هماهنگ نماینده ارتش در ادامه توضیح داد : ما در هر دو بعد حفظ سلامت محیط های سازمان ارتش و همچنین حفظ آمادگی دفاعی کشور اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داده ایم تا توان دفاعی کشور، پادگان ها و نیروی انسانی را در سلامت کامل حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: سربازان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران به خوبی می دانند که هدف و ماموریت اصلی ما حفاظت و حراست از میهن عزیزمان است به همین دلیل در بدترین شرایط نیز ضمن حفظ سلامت خود باید به بهترین شکل از کشور و امنیت ملی، حفاظت و حراست نمایند.

امیر سکمک در مورد بعضی نگرانی های به وجود آمده در سطح جامعه و برای خانواده های سربازان نیز گفت: ضمن عرض سلام و آرزوی سلامت برای همه ملت ایران اسلامی، به آنها اعلام می کنیم در ارتش جمهوری اسلامی ایران تمام کوشش خود را به کار می گیریم و با همت همه مسئولان و کارکنان ارتش و البته با کمک پروردگار همانگونه که تا امروز هیچ گونه مشکل و مورد مشکوکی نداشتیم این سلامت پادگان ها و سازمان های ارتش را به خوبی ادامه دهیم تا هیچگونه مسئله ای برای ما به وجود نیاید زیرا سلامت سربازان و کارکنان ارتش برای ما بسیار حائز اهمیت است.

رئیس ستاد ارتش خاطر نشان کرد: توجه به قانون پذیری که در نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد سطح بهداشت، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به مراتب از سطح جامعه بهتر است همانطور که امروز مسئولین مرکز آموزشی01 شهدای وظیفه نزاجا اعلام کردند، در این مرکز که تعداد زیادی از سربازان و کارکنان وجود دارد ما هیچ گونه مورد مشکوکی نداشته ایم و این نشان می دهد که شرایط پادگان های ما به مراتب از سطح جامعه بالاتر است و می توانیم بگوییم که شرایط بهداشتی پادگان ها از خانه های مردم نیز بهتر است و کنترل های بیشتری در این محیط ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: انشالله با عنایت خداوند متعال و کوشش سفید پوشان خط مقدم حفظ سلامت جامعه، سلامت و بهداشت در ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ می گردد.

دریادار سکمک توضیح داد: قرارگاه پدافند زیستی در ارتش تشکیل شده و این عزیزان از طریق شبکه بهداشتی موجود در پادگان ها و مراکز آموزش به صورت مستمر فرایند کنترل و پاکسازی محیط را زیر نظر دارند و ما کوشش داریم که هیچ گونه اتفاقی در این محیط ها رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 129

به "اختصاص 3 بیمارستان ارتش در تهران برای مقابله با کرونا ، شرایط بهداشتی پادگان ها از خانه ها بهتر است ، هیچ مورد مشکوکی نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 3 بیمارستان ارتش در تهران برای مقابله با کرونا ، شرایط بهداشتی پادگان ها از خانه ها بهتر است ، هیچ مورد مشکوکی نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید