اجرای طرح نهضت سبز در البرز با کاشت 20 هزار درخت

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/البرز مدیر کل منابع طبیعی البرز از کاشت 20 هزار درخت در طرح ملی نهضت سبز خبر داد.

اجرای طرح نهضت سبز در البرز با کاشت 20 هزار درخت

حامد فرضی در گفت وگو با مجله دانلود و سرگرمی با اشاره به کاشت 20 هزار اصله درخت در طرح ملی نهضت سبز اظهار کرد: صرف کاشت درخت در عرصه های طبیعی استان کافی نیست و مراقبت و نگه داشت آنها اهمیت بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه این نهال ها در مناطق خشک و بیایانی استان کاشته شده اند، ادامه داد: این 20 هزار اصله درخت در کنار جاده ارتباطی بین دو شهرستان نظرآباد اشتهارد و اتوبان چرم شهر - آبیک که 50 کیلوکمتر آن در البرز واقع شده کاشته شده اند.

وی توضیح داد: این 20 هزار اصله درخت در فضایی کاشته شده است که قرار است در آینده به بوستانی بزرگ برای استفاده عموم مردم تبدیل شود.

این مسئول گفت: بعد از کاشت این نهال ها همکاران منابع طبیعی استان به طور مستمر شرایط این درختان را رصد کرده و گونه هایی که در کاشت آنها دقت لازم صورت نگرفته یا مراقب بیشتری نیاز دارند را شناسایی می کنند.

وی اظهار کرد: دو پیمانکار برای نگهداری و مراقبت یک ساله از این درختان انتخاب شده است و بعد ا آن نیز از ظرفیت شهرداری برای حفظ گونه های کاشته شده استفاده خواهد شد.

فرضی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای کاشت نهال در هفته منابع طبیعی (اسفندماه) توضیح داد: برای اینکه تعیین شود چه تعداد نهال تا انتها سال در استان کاشته می شود باید ظرفیت منابع آبی موجود، امکانات حفظ و نگهداری از اصله ها و همچنین زمینی که باید درختکاری در آن صورت بگیرد تعیین شود.

مدیرکل منابع طبیعی البرز اضافه نمود: باید زمین هایی برای این کار انتخاب شوند که هم مالکیت آنها تعیین شده باشد و هم زیر ساخت لازم برای برای کاشت نهال را داشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر فراخوانی اعلام شده تا شرکت ها، دهیاری ها و ... طرح های خود در خصوص کاشت درخت را ارائه دهند و تا به طور دقیق تعیین شود تا انتها سال چند اصله درخت در استان کاشته می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 48

به "اجرای طرح نهضت سبز در البرز با کاشت 20 هزار درخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح نهضت سبز در البرز با کاشت 20 هزار درخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید