آقای روحانی! خانه میزبان کجاست؟!

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، برداشتن تحریم از دوش مردم و رساندن مردم به حقوق حقه خودشان! یکی دیگر از دستاوردهای مورد ادعای جناب روحانی است. کاش آقای رئیس جمهور به این پرسش پاسخ می دادند که کدامیک از تحریم ها برداشته شده است!؟

آقای روحانی! خانه میزبان کجاست؟!

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت : 1- نقل است که میرزا علی اصغرخان اتابک صدر اعظم سه تن از پادشاهان قاجار - ناصرالدین شاه، مظفرالدین شاه و محمد علی شاه- به یکی از انجمن های شعر رفته و شعری را که خود سروده بود برای شاعران و ادیبان حاضر در انجمن قرائت می کرد در گرماگرم قرائت به این بیت رسید:

نیستم ریزه خوار خوان کسی

کائنات است جمله مهمانم!

در این میان، یکی از شاعران بدیهه گوی برخاست و خطاب به اتابک گفت؛

یکی از جمله کائنات منم

خانه میزبان نمی دانم!

دیروز رئیس جمهور محترم کشورمان در یک نشست خبری که بعد از چندین و چند ماه انتظار تشکیل شده بود به تشریح عملکرد 7 ساله دولت پرداخته و از دستاوردهایی یاد کردند که متاسفانه با واقعیت ها فاصله فراوانی دارند و بعضی نیز با آنچه به وضوح قابل دیدن است انطباق چندانی ندارند! گزارش امروز به ارزیابی مستند اظهارات دیروز ایشان اختصاص دارد و از این روی در وجیزه پیش روی تنها به بیان نکته ای از آن میان بسنده می کنیم.

2- آقای روحانی فرموده اند: در طول این هفت سال در بسیاری از زمینه ها به وعده های خود به مردم عمل کردیم.

وعده ما به مردم اعتدال، تعامل سازنده با دنیا، برداشتن تحریم از دوش مردم و رساندن مردم به حقوق حقه خودشان، تثبیت حق هسته ای به عنوان یک حق قانونی برای مردم ایران بود.

البته قبل از آن هم فعالیت های هسته ای ما قانونی بود اما در چارچوب شورای امنیت سازمان ملل آن را غیرقانونی می دانستند! آقای رئیس جمهور درباره بسیاری از وعده ها که فرموده اند به آنها عمل نموده اند، شرحی نداده اند! این روال متاسفانه در موارد دیگری از اظهارات آقای روحانی نیز دیده می گردد. به عنوان نمونه -و فقط یک نمونه از بسیارها- می توان به سخنان فراوان ایشان در باره دستاوردهای برجام اشاره نمود!

آقای رئیس جمهور هر از چندگاه تاکید می نمایند که برجام دستاوردهای فراوان و خیره نماینده و حتی بی نظیر در تاریخ کشور ، داشته است ولی هرگاه از ایشان خواسته می گردد که لا اقل به چند نمونه از این دستاوردها اشاره نمایند، پاسخی جز همان کلی گویی ها شنیده نمی گردد! و شرح نمی دهند که اگر دستاوردی بوده است چرا با ذکر مشخصات به آن اشاره نمی فرمائید و چرا هیچیک از دست اندرکاران مذاکرات هسته ای حاضر به گفت و گوی دوجانبه و پاسخ به پرسش های منتقدان نیستند؟!

به قول آن شاعر بدیهه گوی در پاسخ به ادعای اتابک که کائنات را میهمان خود دانسته بود، چرا هیچیک از میهمان ها، آدرس خانه میزبان را نمی دانند؟! همین روال درباره مسائل دیگر نظیر، گرانی افسار گسیخته کالا و خدمات، کاهش سرسام آور ارزش پول ملی، تعطیلی کارخانجات و کارگاه های تولیدی، گسترش بیکاری و... نیز دیده می گردد. می گفتند اگر ما انتخاب نشویم دلار 5 هزار تومان می گردد و حالا که انتخاب شده اند دلار به مرز 30 هزار تومان رسیده است! می فرمودند اگر ما نباشیم پراید 50 میلیون تومان می گردد و حالا یکصد و چند میلیون تومان شده است! می گفتند هم باید چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ معیشت مردم و حالا هر دو را از چرخش انداخته اند! می گفتند 70 در صد مسائل مربوط به سوء مدیریت است و فقط 20تا 30 درصد به تحریم ها مربوط است و حالا می فرمایند آب خوردن مردم هم در گرو مذاکرات هسته ای و برطرف تحریم هاست! و...

3- البته رئیس جمهور محترم به چند نمونه از وعده هایی که داده بودند و به آنها عمل نموده اند نیز اشاره نموده اند؛

وعده ما به مردم اعتدال، تعامل سازنده با دنیا، برداشتن تحریم از دوش مردم و رساندن مردم به حقوق حقه خودشان، تثبیت حق هسته ای به عنوان یک حق قانونی برای مردم ایران بود! در این خصوص لازم به ذکر است؛

الف- اعتدال برفرض که دستاورد دولت محترم باشد و برفرض که وادادگی را اعتدال معنی ننموده باشند، باید پرسید اعتدال در کدام سیستم علمی و با کدام نظام سنجشی قابل اندازه گیری است؟! آقای روحانی می دانند که در گزارش عملنمودها روی کمیت که قابل اندازه گیری است تکیه می گردد و نه کیفیت که هرکس به گونه ای آن را تعریف می نماید!

ب- برداشتن تحریم از دوش مردم و رساندن مردم به حقوق حقه خودشان! یکی دیگر از دستاوردهای مورد ادعای جناب روحانی است. کاش آقای رئیس جمهور به این پرسش پاسخ می دادند که کدامیک از تحریم ها برداشته شده است؟!

لا اقل به یک نمونه از آن اشاره می فرمودند! آقای روحانی درحالی از برداشته شدن تحریم ها به عنوان یک دستاورد یاد می نمایند که نه فقط تحریم ها لغو نشده بلکه ده ها تحریم جدید نیز به آن افزوده شده است! این واقعیت تلخ که قابل انکار نیست! هست؟

ج- ایشان از تعامل سازنده با دنیا نیز به عنوان یکی از دستاوردهای دولت خود یاد نموده اند و البته شرح نداده اند که در کدام فرهنگ سیاسی و عرف دیپلماتیک، وادادگی در برابر آمریکا و اروپا و امتیاز نقد دادن و وعده نسیه دریافت از آنها را تعامل سازنده می نامند؟!...

د- جناب روحانی از یکسو می گویند تحریم ها را از دوش مردم برداشته اند! و از سوی دیگر در همان نشست خبری خطاب به کسانی که معلوم نیست کیستند، می فرمایند عده ای می خواهند سرانجام تحریم ها به تاخیر بیفتد. دولت نخواهد گذاشت عده ای سرانجام تحریم را به تاخیر بیندازند. ما یک دقیقه و یک ساعت هم رضایت نمی دهیم و در مقابل آن خواهیم ایستاد!... و درباره این تناقض شرح نمی دهند که اگر به قول خودشان تحریم ها را از دوش ملت برداشته اند! دیگر تحریمی وجود ندارد که بازهم به قول ایشان؛ عده ای بخواهند سرانجام تحریم را به تاخیر بیندازند! اگر تحریم ها را برداشته اید و سرانجام یافته است، دیگر چگونه عده ای نمی خواهند تحریم ها سرانجام بیابد؟! مگر نمی فرمائید که سرانجام یافته است؟!

هـ- رئیس جمهور محترم درباره یکی دیگر از دستاوردهای دولت خود به تثبیت حق هسته ای به عنوان یک حق قانونی برای مردم ایران! اشاره نموده اند و این در حالی است که دولت جناب ایشان نه فقط در این زمینه دستاوردی نداشته است، بلکه درصد بالایی از تاسیسات هسته ای کشور که با زحمات طاقت فرسا و آمیخته به خون شهدای هسته ای به دست آمده بود، در دولت آقای روحانی برباد رفته است. هزاران سانتریفیوژ را از مدار خارج نموده اند که با آسیب ها و خسارت های جدی رو به رو شده است، رآکتور آب سنگین اراک را با سیمان مسدود نموده اند، 11 تن از اورانیوم غنی شده را از دست داده ایم، تاسیسات نطنز را به حالتی شبیه پایلوت تبدیل نموده اید، سایت مدرن و پیشرفته فردو تقریباً از دور خارج شده است و... کجای این شرایط با نظر جنابعالی همخوانی دارد که فرموده اید؛ حق هسته ای را به عنوان یک حق قانونی برای مردم ایران تثبیت نموده اید؟!

و حالا هم که با ابتکار انقلابی مجلس و در جهت تامین منافع ملی کشورمان طرح راهبردی برای لغو تحریم ها به قانون تبدیل شده است و تصویب آن جیغ پمپئو و تروئیکای اروپا را به آسمان بلند نموده است، دولت حضرتعالی هم در اقدامی عجیب و غیر قابل توجیه و هماهنگ با آنان به مخالفت با این مصوبه برخاسته و... جالب آنکه جناب روحانی می فرمایند مخالفان دولت با مخالفان دنیای ایران همسو هستند! و... این رشته سر دراز دارد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 802

به "آقای روحانی! خانه میزبان کجاست؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای روحانی! خانه میزبان کجاست؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید